Niepubliczny Żłobek

Drodzy Rodzice!

Kraina Elfów powstała z myślą o szczęściu dzieci i Waszym spokoju podczas pobytu w pracy. Prowadzimy placówkę od listopada 2010, a Niepublicznym Żłobkiem jesteśmy od 28 września 2012 (nr wpisu do rejestru 12/Ż/2012), a od września 2013r. uczestniczyliśmy w projekcie 1.5 pt.: " Żłobek Kraina Elfów-OPOlski KLub mam pracujących", który był realizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Dzięki projektowi umożliwiliśmy powrót na opolski rynek pracy 15 mamom i jednocześnie zapewniliśmy opiekę całodzienną dla ich dzieci.

Przyjmujemy maluszki już od 1 roku życia. Oferujemy całodzienną profesjonalną opiekę - od poniedziałku do piątku od 7.00 do 17.00. W ciągu dnia organizujemy dzieciom zajęcia muzyczne, taneczne i plastyczne tak, aby były dopasowane do ich wieku i możliwości. Ponadto codziennie czytamy bajki i wierszyki, a także bawimy się na świeżym powietrzu. Nasze profesjonalne, ciepłe i doświadczone opiekunki dbają o prawidłowy rozwój intelektualny, motoryczny i emocjonalny dzieci. Uczymy samodzielności, dbania o higienę osobistą i dobrego zachowania przy stole, a wszystko na zasadzie miłej zabawy. Małe grupy tworzą kameralną atmosferę i możliwość indywidualnego podejścia do każdego dziecka.

Zachęcamy - nie nakazujemy, tłumaczymy co wolno ,a co nie i dlaczego, okazujemy zrozumienie, zaufanie i serdeczność, wspomagamy dzieci w ich naturalnym i spontanicznym rozwoju, pomagamy w byciu samodzielnym, akceptujemy dzieci takie jakie są, zależy nam na zdrowiu i dobrym samopoczuciu dzieci, aby przychodziły do nas z uśmiechem i wychodziły też zadowolone.

Nasza placówka spełnia wszystkie wymogi Sanepidu i Straży Pożarnej zatwierdzone pozytywną opinią. Mieścimy się w spokojnej okolicy domków jednorodzinnych w Opolu przy ul. Turkusowej 2 (Kolonia Gosławicka). Posiadamy dużą salę zabaw dla dzieci (50m²), wyposażoną w nowoczesne meble i zabawki, osobną sypialnię i jadalnię, a także taras (w razie niepogody) i plac zabaw. Wszystkie sale wyposażone są w monitoring, dlatego dajemy możliwość obserwacji swoich dzieci przez internet w każdej wolnej chwili. Bardzo zależy nam na tym, aby Państwa dzieci czuły się u nas dobrze, swobodnie i bezpiecznie.

Jesteśmy otwarci także na wszelkie sugestie i propozycje.

Z pozdrowieniami

dyr. żłobka Agnieszka Wąsowicz